Imprezy integracyjne

Organizacja imprez integracyjnych

Nasza pierwsza impreza integracyjna, którą zorganizowaliśmy odbyła się w 2002 roku w Ośrodku Zalew w Ryni. Był to złoty czas dla Organizatorów wydarzeń czy agencji eventowych, czas w którym imprezy integracyjne odbywały się w każdej firmie, a budżety na spotkania firmowe były jak z gumy - nic ich nie ograniczało, czasem jedynie kreatywność agencji eventowej. Były to czasy, gdy każdy szef wiedział, że zgrany zespół to podstawa w każdej z firm, która w kulturze swojej organizacji ma za cel budowanie relacji pomiędzy pracownikami.

Imprezy firmowe w hotelach

Wspomniany wcześniej obiekt, był wspaniałym obiektem, który gwarantował wszystko to co było potrzebne, by zorganizować udaną imprezę integracyjną czy też wyjazd firmowy. Można postawić go za przykład obiektów idealnych na organizację wyjazdów integracyjnych. Ale o tym poniżej. Pamiętajcie, że od tego czasu minęło blisko 20 lat, a my dalej z przyjemnością wspominamy to miejsce.

Idealny obiekt na imprezy integracyjne

Jeśli planujesz sam zorganizować imprezę integracyjną, bez angażowania agencji eventowej czy też firmy specjalizującej się w organizacji wyjazdów firmowych, to pierwszym i najważniejszym aspektem całości jest skład zespołu organizującego wyjazd. Będzie idealnie, jeśli organizując firmową integrację dla zespołu podzielicie się zadaniami. Możemy Wam doradzić, abyście zwracali olbrzymią uwagę na szczegóły.

Hotel idealny

Pracownicy z pewnością docenią idealny dobór hotelu, atrakcji względem hotelu czy też gry i zabawy które powinny zaangażować cały zespół. Musicie pamiętać, że wcale nie jest to łatwe i oczywiste.

Idealny hotel na event, to hotel którego oferta powinna być bogata pod względem ciekawego menu, hotel po wejściu do którego atmosfera zachęca, aby pozostać na dłużej i poczuć się jak w domu. To w końcu hotel, który ma na miejscu teren pod atrakcje integracyjne i umożliwia realizację wielu ciekawych i niezapomnianych scenariuszy spotkań firmowych. W ofercie hotelu powinien być także catering pasujący do upodobań większości pracowników. Musicie bowiem pamiętać, że wspólne biesiadowanie przy stołach sprzyja budowaniu więzi pomiędzy pracownikami.

Eventy, czyli wydarzenia firmowe

W Everal organizujemy wydarzenia firmowe od lat. Wiemy jak zachęcić uczestników spotkań czy eventów do aktywnego uczestnictwa w integracji, wiemy że przygotowane zadania powinny prowadzić do wspólnego cel, wiemy jak zaproszone osoby zachęcić do udziału w przygotowanych zadaniach i ćwiczeniach integracyjnych.

Integracja po pandemii

Integracja w firmie po pandemii nadrzędy cel, na który mamy w Everal bardzo oryginalne pomysły. Wspominając ośrodek na imprezy integracyjne nad Zalewem Zegrzyńskim koło Warszawy wspominamy olbrzymie możliwości, które dawał organizatorom imprez integracyjnych. Teren, położenie, kuchnia, pokoje - wszystko się zgadzało i było warte uwagi organizatorów spotkań i imprez integracyjnych. Przemiła obsługa budująca atmosferę była doskonałym uzupełnieniem całości możliwości obiektu.

Imprezy integracyjne po pandemii

Było to bardzo dawno temu, Ośrodka już nie ma, a my wciąż organizujemy imprezy integracyjne. Organizacja imprez integracyjnych po pandemii jest troszkę inna niż wcześniej, troszkę inaczej dobierane są programy integracyjne, a same imprezy odchodzą od pracy w sali konferencyjnej i umożliwiają pracownikom możliwość spędzenia większej ilości czasu razem. Jest to czas, który przeznacza się na coraz to dłuższe i bardziej angażujące zabawy, warsztaty czy gry integracyjne. Buduje się na nowo relacje, relacje zniszczone przez pandemię.

Czy imprezy integracyjne online mają sens?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się czy warto organizować imprezy integracyjne online to zapewne jesteś w bardzo dużej grupie organizatorów wydarzeń. Jest to pytanie, które od ponad roku nie schodzi z ust i wielu pracowników dla których tworzone są imprezy.

My uważamy, że imprezy integracyjne online mają sens, ale tylko i wyłącznie jeśli pracownicy chcą jeszcze trochę posiedzieć przed komputerami i pod warunkiem dobrego doboru atrakcji pod kątem programu integracja online. Pamiętajcie integracja online to nie jest łatwa i oczywista sprawa.

Czego potrzeba do organizacji imprez integracyjnej?

Od początku EVERAL minęło już sporo czasu. Udało nam się stworzyć wyjątkową bazę sprzętową, wprost idealną pod wszelkie imprezy integracyjne czy wydarzenia firmowe, mamy w magazynie masę atrakcji i sprzętu pod imprezy dla firm i warsztaty. Pracownicy firm, które spędzają z nami swoje imprezy firmowe są zachwyceni , wiele firm staje się naszymi stałymi klientami i przyjaciółmi.

Doświadczenie w integracji

Zebraliśmy też masę doświadczenia, kontaktów ze wspaniałymi animatorami, którzy obsługują nasze atrakcje, mamy innowacyjne pomysły na integrację dla firm. Wiemy, że integracja pracowników możliwa jest niezależnie od miejsca spotkania. Atmosfera, którą budujemy podczas gry integracyjnej jest zdecydowanie najważniejsza dla wielu pracowników firm, które organizują z nami swoje wyjazdy integracyjne.

Team building podczas imprezy integracyjnej

Podczas organizacji imprez firmowych możesz nam zlecić, abyśmy planując scenariusz spotkania integracyjnego położyli nacisk na team building, komunikację czy rywalizację. Na etapie produkcji firmowej imprezy integracyjnej możesz wspólnie z nami zaplanować kierunek, w którym pójdzie Twoje wydarzenie i formę współpracy w grupie pracowników. Imprezy integracyjne są dla pracowników bardzo ważnym elementem życia firmowego. Pamiętaj o tym, a planując wyjazd dla zespołu, zadbaj o każdy najmniejszy szczegół, który sprawi że wyjazd firmowy będzie naprawdę udany, impreza firmowa pozostanie niezapomnianą.

Imprezy integracyjne typu team building

Jest to ten typ imprez, którego pracownicy potrzebują dziś zdecydowanie najmocniej. Są to imprezy firmowe, które kładą nacisk na wspólne wykonywanie ćwiczeń i założonych zadań. Uczestnicy kierowani są w stronę twórczego rozwiązywanie założonych problemów, budowania relacji na miejscu spotkania, wspólnego osiągania celów czy też wyzwolenia w nich umiejętności współpracy i budowy zaufania.

Komunikacja podczas spotkań team building

Imprezy integracyjne, które kładą nacisk na poprawę komunikacji dają Organizatorowi eventu możliwość poprawy kanałów porozumiewania się wewnątrz grupy i przeprowadzenia serii ćwiczeń, które za pomocą czasem prostych, a czasem skomplikowanych form wymiany informacji i ćwiczeń zespołowych doprowadzą grupę do osiągnięcia zakładanych celów. Co za tym idzie poprawę komunikacji w codziennej pracy. Imprezy integracyjne kładące nacisk na komunikację stają się coraz bardziej popularne, szczególnie teraz - w czasach po pandemii. To wszystko stało się potrzebą rynku, czasów gdy przez bardzo długi okres pracownicy zamknięci byli w swoich domach, to czas globalnego rynku pracowników z różnych środowisk kulturowych, którzy na nowo potrzebują sobie przypomnieć o swoich wartościach.

Wyjazdy integracyjne a rywalizacja w relacji zespołu

Imprezy integracyjne w formie rywalizacji to eventy najczęściej oparte o bardzo dużą różnorodność sprzętu do grywalizacji. Za pomocą urządzeń ,w grupach wyzwalana jest chęć do zdobywania punktów, pracy nad poprawą własnych wyników czy też ukazania pracownikom, że coś, co wydaje się nie osiągalne, bardzo odległe czy z zasady niedostępne jest tak naprawdę dostępne na wyciągniecie ręki.

Przełamać lody!

Wystarczy się tylko odważyć, by grupa osiągnęła wielki sukces. Imprezy integracyjne oparte o rywalizację bardzo często dają uczestnikom niesamowitego „kopa” do codziennej pracy, dzięki czemu są bardzo często wybierane do motywacji pracowników. W chwilach, gdy grupa musi rywalizować bardzo często pojawiają się nowi liderzy. Wyjazdy stają się szansą na awans czy dostrzeżenie ukrytych talentów pracowników.

Integracja a CSR

Coraz bardziej popularną formą spotkań i imprez firmowych są ostatnio zadania z pogranicza CSR czy realizowane w formie wielopoziomowych zadań dających finalnie grupie możliwość osiągnięcia sukcesu za pomocą scalenia i połączenia wysiłku i zaangażowania całej firmy.

Imprezy integracyjne w formie CSR

Jest to szansa by ogrom pracy włożonej w przygotowanie i realizację imprezy integracyjnej pozostał na dłużej, to szansa by lokalna społeczność coś wyniosła z integracji pracowników korporacji, to szansa by budować więzi i odkrywać nieznane umiejętności osób w działaniach, gdzie nadrzędnym celem jest dobra zabawa, wspaniała atmosfera i integracja.

Firmowe spotkania- podsumowanie

Zapraszamy do udziału w tego typie eventów. Zapraszamy do znalezienia celu, a organizację zostawcie nam. Pokażcie ile wartościowych osób jest w Waszej organizacji, dajcie szansę pracodawcy zrobić coś extra. Oderwijcie się od codziennych obowiązków i weźcie udział w spotkaniu integracyjnym. Propozycji scenariuszy jest multum, możemy się spotkać i porozmawiać przy kawie o Waszych potrzebach i oczekiwaniach.
Wielki finał - Wasz udział w integracji stał się faktem.

Finałem udziału może być wspaniałe, wspólne zdjęcie na tle nowo zasadzonego lasu, wielka konstrukcja Maszyny Goldberga czy góra śmieci na brzegu wyczyszczonej rzeki. Są to tylko nieliczne przykłady z naszej oferty eventowej. Są to działania, które z pewnością pokazują skalę, jaką jest siła jednego zespołu, a mierzalne efekty dobrze zorganizowanego firmowego spotkania integracyjnego przekładają się na realny zysk dla pracodawcy.

Dowiedz się więcej

Na facebooku Everal znajdziesz wiele ciekawych inspiracji na dobrą integrację, messengerem możesz zapytać o szczegóły organizacji spotkania firmowego, które sprzyja integracji. Ważne żeby było to z klasą i do celu. Organizacją zajmiemy się my, a Ty najbardziej jak tylko potrafisz zaproś wszystkie osoby wokół siebie z firmy i odsuńcie się na chwilę od codziennych obowiązków - zajmiecie się integracją.
Kontakt
+48 22 487 84 64
600 011 773
everal@everal.pl

Formularz kontaktowy

Zobacz nasze propozycje na imprezę integracyjną

Zapytaj nas o ofertę! Teraz!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Specjalizujemy się w organizacji eventów korporacyjnych. Od 2002 roku dostarczamy kreatywne rozwiązania związane z bezpośrednią realizacją projektów takich jak imprezy integracyjne, pikniki firmowe, konferencje czy wyjazdy motywacyjne.

EVERAL

ul. Franciszka Żwirki 5a lok 2
05-091 Ząbki
NIP: 5242395192

+48 22 487 84 64
600 011 773
everal@everal.pl
Copyright © 2022
envelopephone-handsetphonecrossmenu