Bumper ball zdobywa świat


Zastanawialiście się kiedyś ile jest dyscyplin sportowych na świecie? A może ktoś z Was rozważał ile pieniędzy wiąże się ze sportem? My, siedząc dziś nad jednym z regulaminów turnieju integracyjnego dla naszego klienta, zastanawialiśmy się, ile jest tomów różnych zasad związanych z grami sportowymi i regulaminów je określających.

Niestety nie udało się nam do tego dojść, ale ustaliliśmy, że sporty dzielą się na te mega popularne, jak F1 czy piłka nożna, niszowe - jak bieganie po schodach czy totalnie odjechane jak Bumper Ball, zwane także Body Zorb czy Kule Zderzacze.

Pomyślcie, co będzie jeśli połączycie jeden z najbardziej popularnych sportów jakim niewątpliwie jest piłka nożna z jednym z najbardziej odjechanych sportów świata. W naszym odczuciu powstanie jeden z najbardziej popularnych, odjechanych sportów świata!

Każdy z nas lubi co innego, każdemu także smakuje co innego, tak jak każdy z nas ma inny gust. Jest jednak jedna zmienna, która powoduje, że każdy z nas ogląda coś chętniej niż inne pozycje – mowa tu oczywiście o atrakcyjności wydarzenia.

Milionowe kontrakty reklamowe to zapewne najbliższa przyszłość tego sportu, sportu generującego mega śmieszne sytuacje, podczas których gracze czasem zachowują się w bliżej nieokreślony sposób.

Nisza - tak niewątpliwie dziś możemy nazwać turnieje organizowane w Bumper Ball. Ale co to jest Bumper Ball?

Bumper Ball to inaczej piłki/ kule bańki, którymi możecie w sposób bezpieczny się zderzać. Bumper Ball to pewna, dość ciekawa odmiana piłki nożnej. W tej odsłonie gramy w specjalnych dmuchanych kulach, które mają za zadanie ochronić nas przed uszkodzeniami ciała i kontuzjami. Gra ta po części nawiązuje do rugby, w którym to gracze wpadają na siebie. Bumper Ball to jednak gra w pełni bezpieczna, w której gracze jedynie się zderzają i odbijają od siebie tworząc spektakularne, ale nie groźne widowisko. Cała gra ubarwiona jest kolorowymi koszulkami, piłką. Turnieje rozgrywane są na boisku 10 metrów x 20 metrów, na którym są dwie bramki. Ilość zawodników na polu to 8, po czterech w każdej drużynie. Zasady nie przewidują wyznaczonego bramkarza. Podstawową zasadą jest zakaz wybijanie piłki poza boisko. Na tym zasady się kończą. Proste?

Cel gry? Wyeliminować przeciwnika / np. przewrócić go do góry nogami i strzelić mu gola. Oczywiste?

Bumperballe pochodzą z Norwegi. Pojęcia nie mamy jakim cudem ten „zimny” naród wymyślił tak gorącą konkurencję? Może chcieli się rozgrzać? Historia mówi, że bańki wymyślili dwaj norwescy komedianci, którzy wpadli na genialny skecz. Dalej poszło już samo!

Przez ocean BumperBalle trafiły do Ameryki. Tam w tempie wprost wirusowym szał ogarnął całą Amerykę Północną. Dziś mają już specjalną ligę Bubble Soccer. Amerykanie jak zwykle działają szybko, z to oznacza, że mają już National Association of Bubble Soccer / oficjalne Stowarzyszenie, w którym zrzeszone jest już ponad 30 lig z obu krańców Ameryki.

Z informacji znalezionych przez nas wynika, że Bubble Bowl na stałe zagościło już w amerykańskim kalendarzu rozgrywek sportowych. Turniej rozgrywany jest w Las Vegas, a transmitować ma go ESPN. Kto będzie następny? Pewnie wszyscy!

Ponadto Bumper Ball to sport mega integracyjny. Współpraca, kooperacja, doskonała zabawa i rywalizacja okraszona szaleństwem. Czego chcieć więcej?

Mamy dla Was więcej! Jest to także doskonały sport w stylu fitness. Kule ważą po kilka kilogramów, bieganie z nimi może naprawdę dać Wam w kość.

Masa zabawy, integracja i zdrowe szaleństwo. Do tego bezpiecznie i innowacyjnie. Jesteście gotowi zagrać w Bumper Balle?

Jeśli nie to zobaczcie co tym sporcie napisali:

Play Boy: „Najbardziej bezpieczny z brutalnych sportów”

VICE: „Zagraj w Bubble jeśli chcesz żyć.

Sporting NEWS: „Jaka była przeszłość sportu przed Bumper Ballami?”

Onet: „Nie jesteśmy zainteresowani, by o tym pisać”

Zobacz także:
Kontakt
+48 22 487 84 64
600 011 773
everal@everal.pl

Polecane

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Specjalizujemy się w organizacji eventów korporacyjnych. Od 2002 roku dostarczamy kreatywne rozwiązania związane z bezpośrednią realizacją projektów takich jak imprezy integracyjne, pikniki firmowe, konferencje czy wyjazdy motywacyjne.

EVERAL

ul. Franciszka Żwirki 5a lok 2
05-091 Ząbki
NIP: 5242395192

+48 22 487 84 64
600 011 773
everal@everal.pl
Copyright © 2024
envelopephone-handsetphonecrossmenu