Czy gry miejskie to dobry pomysł na imprezę integracyjną?


Czy gry miejskie to dobry pomysł na imprezę integracyjną?

Gra miejska to doskonała forma team buildingu czy integracji, szczególnie dla Gości z zagranicy lub odwiedzających okazjonalnie daną lokalizację, np. dla firmy z Krakowa, która organizuje event w takich miastach jak Warszawa, Gdańsk, Poznań czy Wrocław.  Gry miejskie to scalenie dwóch wartości - pokazanie walorów miasta połączone z nauką współpracy w grupie, czyli integracją, wzbogaconą o turystykę aktywną.

Trendy wskazują, iż gry miejskie rozwijają się bardzo dynamicznie, a co za tym idzie spotkać można obecnie różnorodne tematyki takich programów integracyjnych - od gier typowo opartych o team building, poprzez gry miejskie mające na celu lokowanie produktów, poprzez gry miejskie turystyczne, dedykowane gościom z zagranicy. Bardzo ciekawym pomysłem na organizację gier miejskichgry tematyczne, lub gry scenariuszowe.

Wśród gier miejskich scenariuszowych można spotkać między innymi PRL, gdzie uczestnicy spotkają na mieście milicjanta, kobietę pracującą, która żadnej pracy się nie boi czy kierowcę malucha. Twórcy takich scenariuszowych gier miejskich tworzą cały pomysł, silnik gry tak, aby każdy element spotkania był tożsamy z tematyką. Tym samym wśród zadań możecie zmierzyć się na przykład z pakowaniem malucha na wakacje, a w nagrodę otrzymacie kartki na zakupy.

Gry mogą odbywać się na terenie całego miasta, ale też na terenie wybranego obiektu. Idealnym przykładem jest Stadion Narodowy w Warszawie. Oprócz waloru zwiedzania samego stadionu na uczestników gry miejskiej będzie czekało wiele zadań nie tylko sportowych, ale na pewno pozostających w tematyce stadionowej. Stadion to wprawdzie miejsce święte dla piłki nożnej, ale nie zapominajmy, że to także miejsce pracy komentatorów czy miejsce koncertów.

Gra miejskie ewoluują i cały czas zmieniają swoich docelowych odbiorców. Można je spotkać również podczas spotkań targowych, konferencji, bankietów czy uroczystych gal. Takim przykładem jest np. przeprowadzona rodzinna gra miejska podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych we Wrocławiu. Gry miejskie idą z duchem czasu, podczas organizacji wykorzystuje się telefony lub tablety z dostępem do Internetu, ręczne nawigacje GPS czy qr cody. Na uczestników gier miejskich może czekać specjalna aplikacja, która daje możliwości zaplanowania konkretnej trasy lub pozostawia dowolność trasy gry miejskiej zawodnikom. Tu aplikacja daje nam kolejną możliwość - zamiast animatorów czekających na uczestników, aplikacja na podstawie lokalizacji GPS, po osiągnięciu celu może wyświetlić zadanie na urządzeniach mobilnych uczestników. Coraz częściej grupy decydują się nie tylko na piesze zwiedzanie miasta, ale również na zwiedzanie za pomocą rowerów lub hulajnóg. Dzięki temu gry miejskie stają się bardziej dynamiczne. Gry miejskie to pomysł na event, na tyle indywidualny, na ile pozwolą nam jego organizatorzy. Gry miejskie warto organizować w dużych miastach, miejscowościach turystycznych, a nawet w najbliższych okolicach firm czy podczas pikników integracyjnych.

Organizacja gier miejskich to pomysł, aby zaangażować uczestników w aktywy udział w evencie i wytworzyć między nimi pozytywne relacje. Jeśli zatem planujesz organizację eventów w postaci gry miejskiej: jesteśmy do dyspozycji. Udany team building gwarantowany.

 

Zobacz także:
Kontakt
+48 22 487 84 64
600 011 773
everal@everal.pl

Polecane

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Specjalizujemy się w organizacji eventów korporacyjnych. Od 2002 roku dostarczamy kreatywne rozwiązania związane z bezpośrednią realizacją projektów takich jak imprezy integracyjne, pikniki firmowe, konferencje czy wyjazdy motywacyjne.

EVERAL

ul. Franciszka Żwirki 5a lok 2
05-091 Ząbki
NIP: 5242395192

+48 22 487 84 64
600 011 773
everal@everal.pl
Copyright © 2024
envelopephone-handsetphonecrossmenu