Maszyna Goldberga

Machina Goldberga / Mechanizm Einsteina - wyjątkowa Maszyna

Z pozoru nic niemówiąca plątanina kabli czy dziesiątki skrzyń, setki metrów listewek i lin, zakręcone węże i ciężkie kule. Do tego narzędzia niczym w warsztacie szalonego wynalazcy i jeden cel – zapalić kilka lampek czy odsłonić kotarę skrywającą Waszą produktową super nowość.

Zastanawiacie się, o co chodzi?
My zastanawiamy się, dlaczego jeszcze nie wiecie!

Budujemy Maszynę Goldberga / Mechanizm Einsteina – projekt wg pomysłu nie do końca zrównoważonego wynalazcy, szalonego rysownika i dowcipnisia. Tak, ten amerykański Dziwak, który zresztą otrzymał nagrodę Pulitzera postanowił stworzyć projekt wyjątkowej machiny, która w mega skomplikowany sposób wykona wyjątkowo prostą czynność. Już dziś poznajcie Maszynę Goldberga.

Jak to będzie?

Po oficjalnym powitaniu przez konferansjera, podzielimy Was na grupy, losowo – jak zawsze. Staniecie w jednym długim rzędzie i dokonamy losowego przydziału uczestników do stacji Goldberga / Einsteina. Następnie Grupy wylosują projekty budowlane i staną przed wyjątkowym zadaniem – stworzyć część układanki, która po spięciu w całość z pozostałymi grupami – zadziała. Taka jest właśnie idea wspominanej już wcześniej idei Machiny Goldberga / Mechanizmu Einsteina.

Do dyspozycji będziecie mięli niezbędne narzędzia i materiały budowlane, Wasza kreatywność nie będzie niczym ograniczana, a przedstawione projekty posłużą jedynie za przykład i wskazówkę. Przygotowane przez nas projekty budowlane, które wykorzystacie podczas realizacji programu przypominają projekty, jakie możecie znaleźć w paczkach meblami w pewnym słynnym szwedzkim sklepie. Projekty budowlane w jasny sposób wskażą Wam drogę, którą będzie należało obrać podczas procesu budowy Machiny Goldberga / Mechanizmu Einsteina.

Po rozpoczęciu budowy Maszyny, nasi koordynatorzy wspomagać Was będą, w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych i mało prawdopodobnych problemów związanych z wykonaniem stacji zadaniowej z programu Machina Goldberga. Do budowy stacji wykorzystywać będziecie mogli elementy drewniane, piłki, kulki, koła, opony, konewki, kule, liny czy stalowe kulki i rurki. Przyda się woda, mały statek i balony i kilkadziesiąt metrów taśmy. Każda z drużyn budująca Mechanizm Goldberga będzie miała do dyspozycji elektronarzędzia, jak wkrętarki, wyrzynarki i klei na gorąco. Zadbamy o Wasze dłonie - udostępnimy Wam rękawiczki, Wasze oczy chronić będą okulary ochronne. Machina Einsteina musi być przecież wyjątkowa.

Podczas finału zbudowana przez Was Machina Goldberga / Mechanizm Einsteina może otworzyć skrzynie z której wylecą balony z confetti, ściągnąć kotarę podczas premiery samochodu, uruchomić nalewak z piwem czy np ....  Jaki jest Wasz pomysł na wykorzystanie Machiny Goldberga?

Na realizację programu Maszyna Goldberga potrzebujemy średnio 3.5h, nie licząc oczywiście czasu na montaż czy demontaż po evencie. Nasza największa Machina miała łączną długość blisko 400 metrów i składała się z 81 stacji. Był to wyjątkowo sprawnie działający Mechanizm.

Zbudujecie ją z nami?
Dacie radę?
My pomożemy!

ZOBACZ PRZYKŁADOWE REALIZACJE