Regaty

Firmowe regaty integracyjne to doskonały pomysł na organizację spotkania team building w oparciu o sprzęt pływający. Jest to doskonałe rozwiązanie na organizację eventu w oparciu drużynową integrację. W ofercie firmy eventowej Everal znajdziesz możliwość organizacji regat na jachtach żaglowych, zawodów na mega dmuchanych pontonach czy np. na własnoręcznie zbudowanych tratwach.

Proponowane przez nas regaty firmowe mogą obywać się wg kilku scenariuszy. Zawsze jednak odbywają się pod nadzorem komisji regatowej i są asekurowane przez motorówkę lub inną jednostkę pływającą z ratownikiem. Aby doskonale wprowadzić grupę w klimat regat firmowych, proponujemy, by  na każdej łodzi był sternik. Nasi sternicy to doświadczeni ludzie z wysokimi kwalifikacjami. Dedykowany załodze sternik opiekuje się swoją grupą. Sternicy z największą przyjemnością podzielą się informacjami na temat żeglarstwa oraz poinstruują jak należy wykonywać poszczególne czynności na jachcie, nie tylko w trakcie firmowych regat. W przypadku, gdy na pokładzie jachtu znajdą się osoby z mniejszym doświadczeniem żeglarskim i regatowym przejmą kontrolę nad bezpieczeństwem załóg i jednostek.

Impreza integracyjna regaty gwarantuje dużo emocji, niezapomniane wrażenia, fantastyczną atmosferę i bardzo dużo zabawy. Cały event ma odpowiednią, sportową oprawę – rozpoczęcie, omówienie zasad, na zakończenie ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Proponujemy, by po zakończeniu firmowych regat zorganizować koncert szantowy oraz wspólne ognisko integracyjne.

Najbardziej popularna forma regat to regaty na zasadzie każdy z każdym, czyli każdy jacht stanowi oddzielną drużynę i walczy o punkty na swoje konto. Na akwenie ustawione zostaną boje zwrotne, które kierowały będą jachty na tor regat. Ilość okrążeń czy sama długość poszczególnych zwrotów zależy od warunków wiatrowych oraz czasu przeznaczonego na rozegranie regat.

Uwaga: scenariusz przykładowy, wszelkie modyfikacje są mile widziane.

Jak to będzie:

  • podzielimy Was na zespoły,
  • wprowadzimy Was w zasady regat firmowych,
  • firmowi sternicy, którzy posiadać będą uprawnienia, mogą przejąc obowiązki kapitanów,
  • grupowo weźmiecie udział w szkoleniu żeglarskim,
  • czas regat uzależnimy od Waszego harmonogramu eventu,
  • najważniejszą zasadą będzie team building, a ograniczeniem zakaz zderzania.

Zapraszamy na pokład firmowych regat.

ZOBACZ PRZYKŁADOWE REALIZACJE