Imprezy integracyjne

Czy warto organizować imprezy integracyjne dla firm i pracowników?

Jest to zapewne pytanie nad którym zastanawia się każda z osób odpowiedzialna za zarządzanie zespołem czy też marketingiem. Każda z firm ma zapewne inną politykę kadrową i zupełnie inne podejście do pracowników i kwestii związanych z integracją zespołu, imprezami firmowymi czy też kulturą i organizacją pracy.

Tak czy nie?

Takiej odpowiedzi nikt z nas z pewnością nie oczekuje, ale też nikt nie jest w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy warto organizować imprezy integracyjne dla pracowników firm.

Aby na to pytanie jasno odpowiedzieć, trzeba bardzo wnikliwie przeanalizować potrzeby zespołu, ich oczekiwania i oczekiwania.

Chcemy imprezy integracyjnej!

To też bardzo częsty sygnał płynący od zespołu. Jeśli usłyszysz to sformułowanie, to już znasz odpowiedź na swoje pytanie. Tekst ten oznacza, że zdecydowanie warto organizować imprezy integracyjne dla pracowników. Ba, mało tego Twoi pracownicy czy też zespół oczekują takiego wyjazdu i nieformalnego spotkania z kolegami z zespołu.

Koszty i zyski, rachunek opłacalności

Czy warto organizować imprezę firmową i ponieść związane z tym koszty to zapewne nie jest pytanie do księgowego, a do działu hr czy też departamentu odpowiedzialnego za relację.

Jak się zapewne domyślasz, bazując na doświadczeniu firmy zajmującej się budową relacji, naszym zdaniem imprezy integracyjne organizować warto. Relacje, integracja to bezcenne kwestie związane z życiem każdej organizacji.

Zdecydowanie stawiamy zatem na tak. A czy Ty wiesz już więcej?

imprezy integracyjne

Zyski płynąc dla firmy

Zyski płynące z organizacji imprez integracyjnych są zapewne mierzalne i policzalne, ale nie zawsze wato to robić.

Największym i najbardziej zaskakującym aspektem organizacji imprez integracyjnych są z pewnością relacje, które tworzą się pośród pracownikami poszczególnych komórek podczas wyjazdów na imprezy integracyjne.

Budowanie relacji podczas imprezy integracyjnej to z pewnością cel większości działów HR w firmach. Imprez firmowe dają szansę, by pracownicy nawiązali nieformalne relacji, by przy wspólnej biesiadzie znaleźli rozwiązania nurtujących ich problemów czy też doskonale bawili się na parkiecie.

Jeśli i Ty chcesz by Twój zespół potrafił się dobrze bawić, by pomiędzy pracownikami wytworzyły się mniej formalne relacje: zorganizuj wyjazd na imprezę integracyjną, zorganizuj rodzinny piknik integracyjny i zadbaj o kontakty i relacje.

Szkolenia integracyjne dla firm

Organizacja imprez integracyjnych może być także doskonałym elementem łączącym szkolenie i integrację.

Czas kiedy impreza integracyjna jest planowana w Twojej organizacji, warto wykorzystać na zaplanowanie i włączenie w harmonogram wydarzenia szkolenia integracyjnego dla pracowników.

Szkolenie integracyjne to nic innego jak praca z grupą pracowników, podczas której trener przekazuje uczestnikom wiedzę, którą w następnym etapie mogą przećwiczyć na żywym organizmie, np. podczas gry integracyjnej czy programu CSR
imprezy integracyjne dla firm

Polowanie na liderów

Nie martw się, nikt do nikogo podczas Twojej imprezy integracyjnej strzelał nie będzie. Aby zorganizować imprezę firmową połączoną z polowaniem na liderów warto uwzględnić kilka elementów, które idealnie powinny ułożyć się wielką układankę.

Polowanie na liderów to nic innego jak spotkania integracyjne podczas których poszukiwani są nowi przywódcy czy też liderzy zespołu, to czas kiedy bardzo często w imprezie integracyjnej bierze udział trener biznesu czy też np. psycholog.

Podczas polowania na liderów bardzo ważnym jest, by każdy z zaproszonych do udziału w wydarzeniu Gości znał zasady. Wszak każdy lider powinien grać fair play i tego samego ma prawo oczekiwać od organizatorów "polowania" na lidera. Pamiętaj, że w szczególnie w przypadku takiej imprezy integracyjnej zasady są kluczowe do jej powodzenia.

Każdy uczestnik takiego wyjazdu firmowego musi znać cel, zasady i wiedzieć jaka jest nagroda.

Jak wygląda polowanie na liderów?

Polowanie na liderów to nic innego jak event szkoleniowy podczas którego przed uczestnikami stawianych jest seria zadań i wyzwań do rozwiązania. To wyjątkowy event, który niekoniecznie musi być imprezą integracyjną.

Czy polowania na liderów szkodzą?

Zdecydowanie nie, jeśli jest zachowany podstawowy warunek takiego wydarzenia. Podczas tego typu imprezy firmowej nie jest możliwe, by brały w niej udział osoby postronne czy nie zaangażowane w problematykę eventu.

Polowanie na liderów to bardziej szkolenie połączone z egzaminem niż impreza integracyjna, to czas kiedy mogą ważyć się ścieżki kariery konkretnych osób.

Moc kreatywności

To kolejna z form eventów czy imprez integracyjnych, jakże popularnych w ostatnich czasach.

Jak wszyscy doskonale możemy zauważyć, kreatywność, zaangażowanie, chęć pomocy innym czy też umiejętność pracy w zespole spada na coraz to niższe levele. Niski poziom interakcji pomiędzy pracownikami, jeszcze do niedawna tłumaczony był brakiem kontaktu i pandemią covida.

Jak jest dziś?

Dziś z przyzwyczajenia się nam nie chce, a nie chcę się nam bo bardzo często nikt tego od nas nie oczekuje. Wszechobecna niechęć zapanowała nad światem i to z pewnością jest jeden z powodów, dla których nie chce się nam być kreatywnymi.

Doświadczenia ostatnich lat pokazały szerokiemu światu, że imprezy firmowe to tylko jeden ze sposobów na pobudzenie kreatywności czy zaangażowania pracowników.

Kreatywności wróć!

Imprezy firmowe to jeden ze sposobów, by zaangażować pracowników. To świetna okazja, by poprzez szkolenia integracyjne wywołać w uczestnikach chęć do ponownego zaangażowania się w życie zespołu, by pokazać pracownikom, że wspólny cel to także okazja, by impreza integracyjna przełożyła się na integrację pracowników i zespołów.

Jak pobudzić straconą kreatywność?

Stracona kreatywność z pewnością może wrócić. Jednym z aspektów, które z pewnością mogą pomóc wrócić utraconej kreatywności może być spotkanie integracyjne.

Podczas imprezy integracyjnej, możemy w bardzo łatwy sposób zaangażować pracowników w działania mające na celu integrację i team building zespołów.

Pobudzamy kreatywność

Pobudzenie kreatywności nie jest zdecydowanie trudnym procesem. Można to zrobić łatwo i przyjemnie podczas imprezy integracyjnej, kiedy to pracowników możemy zaangażować w szereg ćwiczeń i zadań mających ten cel ułatwić.

Imprezy integracyjne mające na celu pobudzenie kreatywności powinny odbywać się w miejscach, które to zdecydowanie ułatwią i pozbawione będą szeroko pojętych rozpraszaczy.

Nie daj się rozpraszać, nie tylko podczas szkoleń integracyjnych

Organizując imprezy firmowe powinniśmy zwrócić uwagę, by wspomniane wcześniej miejsca pozbawione rozpraszaczy były dostosowane do potrzeb grup firmowych.

Nie jest tu mowa tylko o szeroko pojętej dostępności, łatwości dojazdu ale także o atmosferze.

Wyjazdy integracyjne nastawione na integrację pracowników powinny odbywać się w inspirujących przestrzeniach eventowych.

Jak wybrać przestrzeń eventową?

Przestrzeni eventowych jest w okolicy Twojej firmy z pewnością bardzo dużo. Jeszcze więcej miejsc idealnych na organizację imprezy firmowej jest zapewne na obrzeżach Twojego miasta czy w promieniu 100 km od niego.Tam znajdziesz ich zapewne dzisiątki. Wybierz je mądrze. Wszak impreza integracyjna nie zdarza się co dzień.

Inspirująca przestrzeń eventowa

Idealna do organizacji imprez integracyjnych przestrzeń powinna być schludna, komponować się z otoczeniem i być miejscem przyjaznym pracy. Miejsce, w którym odbędzie się spotkanie integracyjne Twojej firmy powinno być otoczone zielenią lub też znajdować się np w super nowoczesnym budynku w centrum miasta. Taka impreza integracyjna nabierze z pewnością jeszcze wyższego statusu i będzie lepiej oceniania przez zaproszonych na event gości.

Rozglądaj się i zachwycaj!

Widok z okien powinien być wspaniały, ale nie rozpraszać. Idealnie sprawdzi się tu widok na centrum Warszawy, ale także wspaniale w tej kategorii wypadają obiekty oferujące widoki na szczyty gór czy jeziora. Unikaj widoków na ruchliwe ulice, centra handlowe czy telebimy.

Zaskocz gości na imprezie integracyjnej

Inspirującą przestrzenią eventową do organizacji Twojej imprezy integracyjnej z pewnością będzie też pokład statku czy kopalnia. Pamiętaj jednak by swój program eventowy, idealnej imprezy integracyjnej mądrze dobrać do wnętrz, atmosfery czy też okolicy.

Mixologia eventów

Słowa mixologia wszak wywodzi się z nazewnictwa barmanów, ale przecież najlepsze imprezy zawsze kończą się przy barze. Mixologia eventów to nic innego jak połączenie kilku eventów w jeden spójny program integracyjny dla pracowników.

Terminem tym w nasza agencja eventowa nazywa koncepcję, podczas której przygotowujemy dla naszych gości szereg programów integracyjnych, które całościowo tworzą wspólny plan na wspaniała imprezę firmową,

Jakie program imprez integracyjnych można mixować?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Z mixowaniem programów imprez integracyjnych czy imprez firmowych jest podobnie jak z drinkami czy alkoholami. Można miksować wszystkie, pod warunkiem, że do siebie pasują.

Bardzo ważne jest aby tak miksować imprezy integracyjne, by programy do siebie nawiązywały lub też jeden z nich wynikał z innego. Pozwoli to uczestnikom uniknąć zagubienia i rozdrażnienia spowodowanego zbyt szybkim przeskokiem z tematu na temat.

Jak zorganizować udaną imprezę firmową?

Najprościej jest zlecić organizację takiego wydarzenia agencji eventowej, która kompleksowo przygotuje program Twojej imprezy integracyjnej czy szkolenia. Firma eventowa zadba o każdy szczegół i zwróci uwagę na kwestie, których nieprofesjonalny organizator imprez integracyjnych może nawet nie zauważyć.

Dobra firma czy też agencja eventowa zadba o właściwy przebieg wydarzenia, dopilnuje by całość była spójna i idealnie wpisywała się w planowane wydarzenie i co ważne zaspakajała potrzeby organizatora.

Jaką agencję eventową wybrać?

Z pewnością taką, która działa na terenie całej Polski. Pozwoli Ci to zachować komfort współpracy z jedną firmą eventową niezależnie od lokalizacji Twojego wydarzenia.

Dobra firma eventowa jest jak bardzo wygodne buty. Zabierasz ją na wszystkie swoje imprez integracyjne, konferencje czy też inne wydarzenia organizowane przez Twoją firmę.

Kontakt
+48 22 487 84 64
600 011 773
everal@everal.pl

Formularz kontaktowy

Zobacz nasze propozycje na imprezę integracyjną

Zapytaj nas o ofertę! Teraz!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Specjalizujemy się w organizacji eventów korporacyjnych. Od 2002 roku dostarczamy kreatywne rozwiązania związane z bezpośrednią realizacją projektów takich jak imprezy integracyjne, pikniki firmowe, konferencje czy wyjazdy motywacyjne.

EVERAL

ul. Franciszka Żwirki 5a lok 2
05-091 Ząbki
NIP: 5242395192

+48 22 487 84 64
600 011 773
everal@everal.pl
Copyright © 2023
envelopephone-handsetphonecrossmenu