Team Building

Może zacznijmy od tego czym jest team building?

W naszej ocenie team building to proces, proces dzięki niemu ludzie poznają swoje mocne strony, ale także te słabsze, uczą się budować wzajemne relacje, współpracować, a także rozwiązywać najtrudniejsze zadania. Są to wyjątkowe działania, które budują zespół, relacje i zaangażowanie. Team building to cel, który powinna mieć na uwadze każda organizacja, której zależy na sukcesie i rozwoju pracowników.

Ciut teorii na temat team building

Należy mieć na uwadze, że team building określamy jako celowe, zorganizowane zajęcia dla uczestników tworzących zespoły, które mają na za zadanie wzbogacenie relacji w grupie, rozwój tej grupy, integracje, budowanie zaufania, a nawet długotrwałych przyjaźni, także tych poza pracowych.

Budowanie zespołu przez team building

Wbrew pozorom budowanie zespołu nie jest taką łatwą czynnością. Zajęcia Team building mają na celu ułatwić ten proces. Wykorzystanie team building w procesie budowania zespołu, ma na celu wdrożenie serii zadań, ćwiczeń czy też gier integracyjnych dzięki którym Wasz zespół zwiększy swoje zaangażowanie czy też zbuduje zaufanie pomiędzy członkami zespołu.

Kiedy team building jest zaliczany jako udany?

Jak już wiadomo, team building to czynność, która przyjmuje najróżniejsze formy. Ważne jest jednak, aby owa forma pozwoliła na osiągnięcie celu oczekiwanego przez Organizatora. Realizując event team building musisz pamiętać, że sukcesem jest pokonanie drogi do wspólnego celu.

Zaangażowanie uczestników

Dziś każdy już widział i przeżył wszystko, jeśli nie osobiście to na you tubie lub też obejrzał na instatory u kolegi z firmy. Dobór narzędzi, które należy wykorzystać podczas prac nad poprawą relacji w ramach zespołu należy zawsze poprzedzić analizą potrzeb grupy.

Celem jest droga

Realizując udany team building należy uwzględnić oczekiwania osób biorących udział w spotkaniu ale także budżet czy możliwości organizatora. Bez zaangażowania uczestników nie mamy szans zdobyć zaufania osób biorących udział w procesie. Bez dobrowolnego udziału nie może być mowy o sukcesie. Droga zatem nie zostanie pokonana.

Kurs na sukces

Wdrożenie się w proces, czasami może wymagać poświęcenia czasu, określenia własnych słabości i problemów, a czasami opuszczenia swojej strefy komfortu. Wychodzenie ze strefy komfortu może, jak wszyscy wiemy, spotkać się z oporem i niezadowoleniem.

Często budzi to lęk przed nieznanym. Zastanawialiście się czy Wy dacie radę wejść do tej edukacyjnej zabawy?

Standardy Team Building

Jedne z najbardziej znanych czy też popularnych wydarzeń, na których pojawiają się przeróżne działania i formy team buildingowe możemy wskazań: pikniki rodzinne, gry terenowe, warsztaty oraz spotkania CSR.

Dzieje się!

Podczas tych spotkań realizowane są zadania, które z pozoru są niemożliwe do wykonania w pojedynkę. Uczestnicy stają się świadkami, że w grupie awykonalne zadania stają się o wiele prostsze, ba, wręcz realne do wykonania. To wszystko dzięki pracy zespołowej, która nadaje sens współpracy, gotowości do działania i właściwej komunikacji.

Kierunek na sukces

Zespoły które powstają podczas takich spotkań wkładają dużo pracy, by znaleźć drogę do wspólnego działania. Pamiętaj aby angażować gości. Wybieraj zadania dzięki którym taki event może stać się o wiele ciekawy i o wiele mocniej angażować uczestników.

Team building a piknik firmowy

Pikniki firmowe wydają się najbardziej kontrowersyjną formą spotkań team building. Jeśli i Wy zastanawiacie się w jaki sposób osiągnąć założone cele podczas spotkania w plenerze, jak zmotywować swój zespół do nawiązania właściwych relacji podczas grilla czy zabawy w sumo to kończenie zapytanie nas o to. Podzielimy się z Wami tą wiedzą.

Jak działa team building?

Angażuje, motywuje, kreuje rozwiązania i łączy ludzi, buduje emocje i tworzy wspomnienia. Tak właśnie działa team building. Uczestnicy dzięki swojej aktywności sprawiają, że gra integracyjna staje się elementem procesu, ale jednocześnie jest wyśmienitą zabawą. Jak powszechnie właściwie prowadzony i zakończony proces jest drogą do sukcesu.

Stwórz z nami swój program

Agencja eventowa EVERAL Warszawa posiada dedykowany organizacjom i firmom program team building. Na potrzeby naszych Klientów tworzymy dedykowane scenariusze. Nasze propozycje na warsztaty zawsze są konsultowane i omawiane z zamawiającym. Wspólnie tworzymy Twój sukces.

Współpraca na linii firma eventowa - Klient daje nieoczekiwanie zaskakujące efekty, niemożliwe do osiągnięcia w sytuacji gdy zamawiający nie angażuje się proces, a jedynie oczekuje od agencji eventowej cudów.

Pamiętaj zawsze możesz nam podpowiedzieć co byś chciał na swoim evencie zobaczyć. Jesteśmy po to, by razem stworzyć program idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Wspólny wysiłek da nam sukces. Stwórzmy jeden wielki, zgrany zespół!

Przepis na udany Team Building

Naszym skromnym zdaniem, bazującym na wieloletnim doświadczeniu, najlepszą formą na budowanie zgranego zespołu jest seria ćwiczeń opartych o współpracę. Przeogromny szereg konkurencji składających się z zadań sprawnościowo - ruchowych lub twórczych, podczas których uczestnicy będą mieli możliwość zaprezentowania samych siebie otwiera drzwi do każdego zespołu.

Dzięki właściwej realizacji przybliży to Twój zespół czy też grupę do zadanego im celu lub do rozwiązania zadania. Przy tego typu zadaniach, integracja i jej znaczenie tworzy się na nowo, a osoby na pozór sobie obce odkrywają ile ich łączy.

Rywalizacja a team building

Niestety często rywalizacja i team building są mylone przez organizatorów. Pomimo zbliżonych znaczeń mają one zupełnie inne cele integracyjne oraz motywacyjne i bardzo często prowadzą to innych efektów finalnych. Wyobraź sobie, że w ramach team building, Organizator zaplanował zawody kajakowe. Czy team building jest możliwy? Czy w grupie większej niż 2 osobowa?

Jednakże zadajmy sobie kolejne pytanie:

Jakie są zamierzone cele przy planowaniu wydarzenia team building?

Celów pewnie znajdziemy bardzo wiele i zapewne będą same dobre, jednak musimy się skupić na takim jednym podstawowym bez którego słowa team building nie mają znaczenia.

Cel który chcemy osiągnąć jest priorytetem podczas doboru programu, atrakcji oraz planowania eventu integracyjnego. Kiedy uda się nam osiągnąć cel naszej pracy możemy mówić, iż udało nam się osiągnąć wielki sukces z zakresu team buildingu.

Samodzielnie, w ramach własnej Organizacji, wypracowanie sobie takich umiejętności wśród pracowników jest dość ciężkie, bez zaangażowania zewnętrznego zespołu w zasadzie nie możliwe.

Team building ma pomóc nie tylko pracownikom, ale też kadrze zarządzającej zrozumieć znaczenie słów zespół, współpraca, komunikacja.

Jak już wspominaliśmy, mamy przeróżne formy którymi określamy team building. Poprzez wykorzystanie przeróżnych narzędzi i kładziemy nacisk na budowanie zespołu oraz na ćwiczenia z zakresu komunikacji.

Zaangażuj się w swojej firmie, idzie nowe!

Dzięki wykorzystaniu takich aktywności jak np. gra terenowa z drużynowymi zadaniami, przez które dążymy do osiągnięcia celu grupa ma zadanie pracować wspólnie, komunikować się i rozwiązać ćwiczenie. Wspólne wykonywanie zadań oraz działanie, powoduje iż osoby z zespołu motywują się do osiągnięcia sukcesu oraz nadają sens do dalszej współpracy i budowania wspólnego dobra. Śmiało można użyć sformułowania, że nakręcają się na wspólny sukces.

Team building i jego cele:

 • Team building to ćwiczenia dla zespołu, które pokażą zalety współpracy
 • Team Building to narzędzie, które daje umiejętność podziału ról między uczestnikami w zespole i delegowanie zadań
 • Uczestnicy poznają się nawzajem dzięki czemu my lepiej poznajemy swój team
 • Uczestnicy uczą się komunikacji, określania własnych potrzeb i granic
 • Uczestnicy zdobywają umiejętności pokonywania problemów, które wymagają komunikacji członków zespołu
 • Dopasowanie celów i oczekiwań firmy/ organizacji oraz członków zespołu
 • Team building uczy motywacji, pokazuje cele i w jasny sposób ułatwia zespołowi drogę do sukcesu.
 • Zespół ma szansę integracji i zdobycia klucza do drzwi, które pokazują jak motywować siebie nawzajem i poszczególne osoby z zespołu.
 • Team building daje możliwość wypracowania satysfakcji z przynależności do zespołu, co wymaga poznania swoich ról w zespole

Jakie są możliwości team buildingu ?

 • Zbudowanie zespołu z osób które dopiero co się poznały
 • Zabawa, ćwiczenia, nauka, sukces - prosta droga, która jednak wymaga zaangażowania
 • Rozwiązanie najważniejszych problemów uczestników zespołów
 • Integracja oraz komunikacja pomiędzy uczestnikami zespołów
 • Podnoszenie motywacji oraz utrzymywanie energii w zespole
 • Stworzenie relacji wśród uczestników zespołu
 • Powstawanie więzi oraz współpracy w grupie
 • Team building daje możliwość rozwiązywania istniejących problemów i konfliktów z zakresu współpracy wśród członków zespołów

Jak wygląda przykładowy event Team Building w formie gry terenowej?

Poniżej, krok po krok przedstawimy Wam proces powstawania pomysłu na spotkanie integracyjne dla pracowników pewnej firmy.

Uczestnicy imprezy lub warsztatów mają za zadanie podzielić się na grupy 5/6 osobowe w zależności od liczby zaproszonych osób. Na początek spotkania pojawi się zabawa integracyjna, tzw. lodołamacz. Po krótkim przełamywaniu pierwszych lodów ruszymy z realizacją programu, oczywiście każdy w swoim zespole. To ile będzie zespołów zależy od liczby osób na evencie.

Zaczynamy grę integracyjną

Jednym z pierwszych zadań dla zespołów będzie zagadka logiczna, która pomoże wyłonić wśród uczestników lidera. Lider poprowadzi team poprzez wykorzystanie swoich naturalnych umiejętności przywódczych, kreatywności i sprytu.

Pierwsze zadanie ujawni korzyści dla całej grupy.

Zastanawiacie się w jaki sposób?

Uczestnicy będą dążyć do wspólnego celu jakim jest integracja pracowników i proces polepszenia współpracy w firmie.

Jak to będzie?

Po udanym rozwiązaniu pierwszego zadania grupa może ruszyć dalej.

W drugim zadaniu każdy zespół otrzyma urządzenie GPS lub mapkę z zaznaczonymi punktami. Wiemy, że możesz zadać sobie pytanie, a co jeśli nie umiem posługiwać się danymi przedmiotami?

Podczas warsztatów będzie wszystko krok po kroku wyjaśnione. Zaznaczone punkty będą odpowiadały zadaniom, które będą czekać w odkreślonym miejscu na Twój zespół.

Mix drużyn drogą do sukcesu

Trasa jest tak wytyczona, aby na jednej stacji mogły spotkać się dwie drużyny. Wszystko to w celu większej integracji oraz, aby uczestnicy mogli pojąć większe znaczenie team buildingu.

Osoby wykonujące zadania będą musiały pokazać swoje umiejętności poznawcze ale i siłę, która drzemie w całej drużynie.

Kierunek na sukces

Wspólny wysiłek oraz nowe umiejętności zdobyte podczas gry, dadzą uczestnikom możliwość poznania kodu do magicznej skrzyni, która znajduje się na końcu naszej gry.

Zespoły będą musiały się spieszyć bo po otrzymaniu kodu będą miały tylko 5 minut na wykorzystanie go w prawidłowy sposób.

Zespoły w naszej skrzyni znajdą przeróżne nagrody od firmy typu vouchery na aktywności czy zaproszenie na bal firmowy lub inne wydarzenia zaplanowane przez organizację.

Event przedstawiony w takiej formie jest jednym z wielu pomysłów na budowanie wśród uczestników zainteresowań, aktywności czy zabawy podczas firmowych spotkań integracyjnych

Jak to będzie?

 • Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy
 • Przed rozpoczęciem wyjaśniamy na czym polega gra i jej zasady. Pamiętamy o założeniu, że zabawa to podstawa, ale zdradzamy jak razem osiągnąć sukces
 • Podczas wykonywania ćwiczeń czas umila muzyka płynąca z głośników
 • Razem z drużyną stworzycie flagę drużynową oraz okrzyk
 • Pierwsze zadanie integracyjne wykonacie zespołowo aby budowanie współpracy było łatwiejsze
 • Na każdej stacji znajdziecie animatorów którzy jako uczestnicy czasami będą pomagać Waszej grupie w wykonaniu ćwiczeń
 • Czas naszej gry jest niestety jest ograniczony, musicie działać sprawnie by wspólne cele były w Waszym zasięgu
 • Zwycięża cały team nie pojedyncza grupa czy członkowie, wszak mówimy tutaj cały czas o team buildingu

Gdzie?

Team building organizowany może być w wielu miastach, także tych wielkich jak Warszawa oraz mniejszych miejscowościach. Na realizację zadań z zakresu team buildingu idealnie nadają się tereny leśne, pola czy parki.

Imprezy typu team building mogą być realizowane w salach konferencyjnych, idealnie nadają się na ich potrzeby hotele i przestrzenie eventowe. Team building potrzebuje ludzi a nie miejsc.

Kto?

Zdecydowanie firmy mające w tym doświadczenie, wiedzące jak to robić, tak by nie zaszkodzić. Team building to proces, a proces musi opierać się o technologię. Aby proces zakończyć sukcesem koniecznie zaangażuj w to podmioty wspomnianą technologie mającą. Agencja eventowa, szkoleniowiec czy praktyk - to ich powinieneś szukać by zrobić to dobrze.

Dlaczego oni?

Wspomniane osoby, jeśli są profesjonalistami, mają pełne doświadczenie z zakresu team building. Niejednokrotnie brali udział w budowaniu zespołu, wspierali organizacyjnie czy to merytorycznie zespoły, który są teraz gotowy na nowe wyzwania.

Team buildingowe zajęcia integracyjne wspomagają rozwój zespołu i jego członków nie tylko na etapie pracy ale i poza nią. Dzięki różnorodnym zadaniom, które oferuje team building uczestnicy są skazani na brak nudy.

Team building wymaga celów od zespołów, uczestników od nas wszystkich.

Kontakt
+48 22 487 84 64
600 011 773
everal@everal.pl

Formularz kontaktowy

Zobacz nasze propozycje na imprezę integracyjną

Zapytaj nas o ofertę! Teraz!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Specjalizujemy się w organizacji eventów korporacyjnych. Od 2002 roku dostarczamy kreatywne rozwiązania związane z bezpośrednią realizacją projektów takich jak imprezy integracyjne, pikniki firmowe, konferencje czy wyjazdy motywacyjne.

EVERAL

ul. Franciszka Żwirki 5a lok 2
05-091 Ząbki
NIP: 5242395192

+48 22 487 84 64
600 011 773
everal@everal.pl
Copyright © 2024
envelopephone-handsetphonecrossmenu