Piknik - robimy piknik!


Kiedy już podejmiecie decyzję o organizacji swojego wolnego czasu i postanowicie zorganizować piknik to z pewnością pojawi się przed Wami mnóstwo pytań: jak, gdzie, z kim 🙂

Żeby piknik był fajny musi być zrobiony profesjonalnie. Organizacja pikniku to nie tylko kwestia pomysłu: należy doskonale zaplanować miejsce, czas, gości. W rozsądny sposób należy dobrać atrakcje oraz menu. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej...

Zacznijmy od początku, bowiem tylko w ten sposób będę mógł po krótce przeanalizować jak należy właściwie zorganizować piknik. Po pierwsze chęci, po drugie miejsce, po trzecie goście i na finał coś do jedzenia. Kolejność tak naprawdę jest dowolna - ważne aby żadnego z powyższych elementów nie zabrakło podczas trwania Waszego wydarzenia.

Chęci - najważniejsza część zadania: organizujemy piknik. Nie ma tu znaczenia czy mamy na myśli pikniki firmowe, pikniki rodzinne czy też najbardziej popularne pikniki dla znajomych. Aby piknik doszedł do skutku musi pojawić się ktoś, kto go zainicjuje. Organizacja pikniku to czynność bardzo przyjemna, jednak odpowiedzialna. To od jego inicjatora zależy czy goście naszego pikniku będą go miło wspominać, czy też będzie to kolejna impreza.

Inicjator pikniku, zwany też organizator pikniku to osoba, czy też wynajęta przez Was firma, która zadba o to by na wydarzeniu pojawiło się wszystko to co powinno. Organizator często zaprasza Was na wydarzenie, zapewnia atrakcję i catering.

No dobrze, mamy już decyzję, że organizujemy piknik. Kolejny etap to miejsce. Jeśli chcecie zorganizować piknik w mieście, dobrze by było aby polana na piknik była zlokalizowana blisko środków komunikacji miejskiej.

W przypadku gdy zamierzacie organizować piknik poza miastem zadbajcie o widok. Wasi goście z pewnością docenią piękną polankę pokrytą trawą, najlepiej z widokiem na jezioro lub rzekę. Każdy z nas z pewnością chciałby zobaczyć morze z wysokiej skarpy na której odbywa się piknik dla Waszej firmy.

Pamiętajcie jednak, aby w nawet najpiękniejszym miejscu przygotować się na złą pogodę - deszcze czy też wiatr z pewnością popsują Wam idealną sielankę. Zadbajcie o to by teren osłaniały drzewa, by zapewnić sobie i Gościom choć odrobinę cienia i by zaproszeni Goście byli tymi, z którymi chcecie spędzić ten dzień.

Goście - to najważniejsze osoby na Waszym pikniku. Nie ma tu znaczenia czy organizujecie pikniki dla firm, czy też Wasz piknik jest zwykłym spotkaniem znajomych. Ważne jest to by Wasi Goście czuli się swobodnie i dobrze się bawili. Zadbajcie by właściwie się ubrali i nie zaskakujcie ich nieprzewidzianymi wydarzeniami. Najfajniejszy bowiem piknik zepsuć możecie, jeśli nie powiecie swoim Gościom by zabrali ze sobą kalosze by dojść na piknikową wyspę 🙂

Jedzenie - to wg mnie najważniejsze kryterium, które jeśli zostanie pominięte zepsuje najlepszy nawet piknik. Jedzenie na pikniku to bardzo ważny element. Nie musi być bardzo eleganckie, nie musi być bardzo wystawne. Jedzenia na pikniku nie powinno zabraknąć, powinno być smacznie, zdrowo i kolorowo.

W mojej ocenie na pikniki dla firm doskonale sprawdza się grill, dodatkowo wzbogacony owocami czy słodkościami. Zadbajcie by dla każdego coś się znalazło.

Jeśli piknik organizujecie ze znajomymi możecie każdego poprosić by coś przyniósł. Ważne jest jednak by działania "przynieś coś" zostały skoordynowane. Bez sensu będzie gdy wszyscy przyniosą chleb i musztardę. Na pikniku potrzebne będą jeszcze pyszne kiełbaski, doskonale doprawiona karkówka i sałatki.

Deser - na pikniki, które organizuje się w plenerze nie do końca dobrym pomysłem są ciasta i czekoladki. Lżejsze, delikatniejsze i bardziej pasujące do zastanych okoliczności przyrody są owoce - sprawcie by na pikniku było ich dużo. Ich smak, soczystość i barwa z pewnością sprawią że staną się pozycją wyjątkowo rozchwytywaną 🙂

Poza jedzeniem, miejscem i Gośćmi ważnym aspektem są atrakcje, ale o tym wkrótce.

 

Zobacz także:
Kontakt
+48 22 487 84 64
600 011 773
everal@everal.pl

Polecane

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Specjalizujemy się w organizacji eventów korporacyjnych. Od 2002 roku dostarczamy kreatywne rozwiązania związane z bezpośrednią realizacją projektów takich jak imprezy integracyjne, pikniki firmowe, konferencje czy wyjazdy motywacyjne.

EVERAL

ul. Franciszka Żwirki 5a lok 2
05-091 Ząbki
NIP: 5242395192

+48 22 487 84 64
600 011 773
everal@everal.pl
Copyright © 2023
envelopephone-handsetphonecrossmenu