Szkolenia integracyjne

Jeśli i Ty zastanawiasz się czym są szkolenia integracyjne, skąd wziął się pomysł na tego typu złożoność słów i usługę w tym zakresie to wiedz, że nie jesteś sam. Witaj w nowej erze firmowych spotkań i imprez integracyjnych. Zorganizujemy razem to wydarzenie.

Jedziemy na szkolenie integracyjne

Odpowiedź na pytanie czym są imprezy integracyjne jest zdecydowanie prosta, ale nie oczywista. Zajmijmy się jednak tematem do początku i zgłębimy tą złożoność bardziej. Szkolenia integracyjne muszą być zaskakujące - pamiętaj o tym planując swoje wydarzenie.

Szkolenia nie zawsze integracyjne

Z pewnością każdy z Was miał przyjemność uczestniczyć w szkoleniach, które nie zawsze miały na celu integrację pracowników, a jedynie merytoryczne podejście do tematu i przekazanie określonej wiedzy i informacji związanych z firmą czy produktem członkom zespołu.

Szkolenia znane od lat

Tak formę szkoleń w salach konferencyjnych zapewne każdy zna od lat. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej w tematyce szkoleń integracyjnych to zapewne należysz do tych osób, którym zależy, by szkolenie było inne niż zawsze. Szkolenia integracyjne są jak nowe technologie, idą z duchem czasu.

Szkolenie integracyjne to połączenie potrzeb pracodawcy z oczekiwaniami pracowników. To mądre połączenie, która pozwala, by uczestnicy chcieli być na Twoim szkoleniu.

Bądź smart także w szkoleniach. Szkolenia mogą robić dobry team building.

Szkolenia nie integracyjne dla pracowników zaszczywaj odbywały się, a nawet śmiało można stwierdzić odbywają się w salach konferencyjnych.

Nie mają one w sobie nic z budowania zespołu. Są dobre, by przekazać uczestnikom wyjazdu integracyjnego wiedzę akademicką czy też obniżyć ich poziom motywacji.

Jak powszechnie wiadomo, piramida uważności jasno określa sytuacje, w których najlepiej przyswajamy wiedzę. Szkolenia integracyjne zdecydowanie wpisują się w tą piramidę. Śmiało można stwierdzić, że są na jej szczycie.

Integracja pracowników poprzez szkolenia integracyjne

Tak, szkolenia też mogą być team building. W dzisiejszych czasach integracja pracowników, ich kreatywność czy siła zespołu wciąż narażone są na przeszkody, które z pewnością nie służą w dłuższej perspektywie realizowanym celom i założeniom zarządów.

Czy w Twojej firmie też tak jest?

Jeśli widzisz problemy z komunikacją, jeśli w Twoim zespole są jakiej niejasności, jeśli zespół wciąż zbudowany jest z jednostek to zdecydowanie jest to czas na organizację wyjazdu integracyjnego. Zdecydowanie musi to być wyjazd integracyjny, który nastawiony będzie na szkolenie integracyjne.

Wejdź na nowy poziom team building

Osiągane wyniki to jedna z miar którą zawsze stawiano pracownikom. Lepszy wynik to lepsza prowizja, lepsza pozycja czy uznanie płynące z ust pracodawcy. Większe wynagrodzenie to sumarycznie większa motywacja do pracy. Ale czy oby na pewno, czy zawsze liczy się tylko wynik?

Pracownik też człowiek, trochę nawet duże dziecko

Pracownicy bardzo dziś liczą na poza finansowe formy motywacji. Jedną z takich form są z pewnością wyjazdy integracyjne. Bardzo często wyjazd integracyjny dla pracowników jest oderwaniem się dla nich od codziennej pracy i firmowej rzeczywistości.

Pracownicy firm coraz częściej oczekują od swoich pracodawców tego typu rozwiązań. Wyjazdy integracyjne połączone ze szkoleniami są dla nich firmową nagrodą za ciężką pracę. To jest ich czas, czas kiedy liczy się zespół.

Czas na szkolenie integracyjne

Jest to czas, podczas którego formalne relacje zawodowe można przenieść na inny grunt. Jest to czas kiedy zespół można zintegrować i zmotywować do pracy. Jest to czas dobrej komunikacji, kiedy to do pracowników docierają inne rzeczy, inne myśli i inaczej działa ich kreatywność. Wykorzystaj ten czas, by zbudować silny zespół.

Szkolenie integracyjne - zaskocz zespół

Wyobraź sobie z jakim uśmiechem na twarzy Twój zespół przywita w sali szkoleniowej trenera, który zamiast po raz kolejny mówić o wynikach, tabelkach, planach, zapyta Was jak mija Wam czas, powie Wam o uważności, która jest podstawą w komunikacji czy też zaproponuje rozwiązanie gry integracyjnej czy wykonanie zadania opartego o wspólny cel i grupową współpracę. Zróbcie razem coś dobrego.

Integracja zespołu pracowników poprzez szkolenia integracyjne.

Fakt, to bardzo zaawansowany i zbyt długi tytuł, ależ ile on ma wspólnego z rzeczywistością!

Szkolenia integracyjne to nic innego jak hybryda szkolenia i integracji, to tak zwane smart połączenie wysiłku fizycznego, pracy nad komunikacją w grupie i realizacja zadań team building podczas jednego wydarzenia. Ideałem jest włączenie to takiego szkolenia integracyjnego np. celów sprzedażowych czy nauki jak kontrolować stres. Dasz się namówić na takie rozwiązanie?

Zaskocz swoich pracowników

Szkolenia integracyjne oparte o mądrze dobrane scenariusze to nic innego jak gry szkoleniowe wyprowadzone z nudnej i dusznej sali szkoleniowej i przeniesione w plener czy zaskakujące wnętrza. Są to spotkanie mające na celu sprawić, by członkowie zespołu podjęli działania na rzecz wspólnego celu uczestnicząc w dobrej zabawie.

Szkolenia integracyjne to także nowy trend na rynku wydarzeń dla firm i spotkań szkoleniowo - integracyjnych. Włącz ten trend w swojej organizacji. Może Ci przynieść tylko korzyści.

Jak szkolenia integracyjne wyglądają w praktyce?

Cel jaki niosą w sobie szkolenia integracyjne to przede wszystkim wzajemne lepsze poznanie się uczestników spotkania. To czas kiedy gry integracyjne przeplatane są wartościami merytorycznymi firmy.

Podczas szkoleń integracyjnych przekazujemy pracownikom, biorącym udział w wyjeździe integracyjnym wiedzę merytoryczną ubraną w serię gier integracyjnych. Bardzo często włączamy do szkoleń integracyjnych gry team building, ćwiczenia na poprawę zaufania, elementy wpływające na budowanie relacji, ćwiczenia związane z komunikacją czy też negocjacjami.

Gdzie odbywają się szkolenia integracyjne

W Everal szkolenia integracyjne bardzo często łączą w sobie pogadankę w sali konferencyjnej, gdzie wprowadzamy uczestników w cele i założenia spotkania. Następnie, po ograniczonym do minimum rozpoczęciu przeprowadzonym przez trenera szkolenia integracyjnego, zapraszamy grupę do udziału w zadaniach team building.

Zadania team building mają przeróżną formę i miejsce realizacji. Wszystko zależy od potrzeb Twojego zespołu.

Grasz w zielone?

Szkolenia integracyjne oparte o elementy team buildingu bardzo często zaczynają się w sali. Mają one swoją eskalację w formie outdoor, tak by uczestnicy np. pod presją czasu wykonali określone zadanie i zdobyli możliwie dużo cennych punktów dla zespołu.

Podczas takich spotkań integracyjnych wyjątkowo mocno liczy się kreatywność zespołu, która w dzisiejszych czasach jest bardzo często zastępowana bezmyślnym odtwarzaniem rzeczywistości. Nowe pomysły, idee, rozwiązania czy zupełnie nowe spojrzenie na otoczenie organizacji może stać się udziałem także Twojego zespołu.

Czy jesteś na to gotowy?

Czas na podsumowania przez specjalistów

Podsumowanie całodziennego szkolenia integracyjnego może oczywiście odbyć się w sali czy też np. na leżakach. Leżaki mogą być ustawione nad brzegiem jeziora, w cieniu drzew czy też zaciszu strefy spa. Ważne by było inaczej niż zazwyczaj.

W wielu zespołach luźna forma komunikacji z pracownikami jest bardzo dobrze widziana. Osiąganie założonego celu może odbywać się przecież na wiele sposobów. Kwalifikacje można doskonale podnosić grając w gry integracyjne i uczestnicząc w spotkaniu w sali szkoleniowej.

Szkolenia team building częścią spotkania

Aby poprawić komunikację, czyli najważniejszą część codziennego życia każdej firmy, nie wystarczy spotkać się w sali szkoleniowej. Bardzo ważnym i docenianym przez pracowników jest element team building. Gry integracyjne nastawione na komunikację idealnie wpisują się w ramy szkoleń integracyjnych. Jest to czas kiedy Twój cały zespół pracuje nad poprawą wzajemnych relacji. To czas który uczestnicy mają tylko dla siebie. Ty jako organizator możesz dołączyć do swojego zespołu lub zająć się kwestiami formalnymi i organizacyjnymi.

Zastanów się, które rozwiązanie przyniesie więcej korzyści Twojej organizacji.

Wyróżnij się na tle innych firm

Dla wielu zespołów budowanie relacji czy ćwiczenie umiejętności związanych z przywództwem czy nauka współpracy to cel sam w sobie.

Zwiększenie produktywności i np. poprawa planowania poprzez szereg gier może być doskonałym ćwiczeniem, które potem można wykorzystać w codziennej pracy.

Sprawdź jakie korzyści przyniesie Twojemu zespołowi udział w szkoleniu integracyjnym.

Z doświadczenia wiemy, że idealnie spisują się w tego typu działaniach ciekawe technologie, niekoniecznie te najnowsze. Nauka współpracy czy też trening komunikacji może się np. odbyć z wykorzystaniem języka Morse.

Zajęcia, które robią z Was team

One team, one mission. Taki powinien być w zasadzie standardowy motywator każdego zespołu. Ale czy oby tak zawsze jest?

Gry integracyjne z pewnością pomogą Wam ćwiczyć umiejętności współpracy, komunikacji między sobą czy klientem. To także doskonała okazja, by zobaczyć kto potrafi się postawić w roli lidera.

Kontynuujemy szkolenie

Zabawy integracyjne dla pracowników muszą być przeprowadzone z klasą, tak by nikt z uczestników nie poczuł się obrażony czy urażony. Powinny być one realizowane przez doświadczone firmy, tak by cały zespół osiągnął z tego tytułu odpowiednie korzyści. Wszak takie szkolenie integracyjne nie są za darmo.

Nagroda za udział?

Najprostszą formą nagrody za udział i doskonałe wyniki podczas szkolenia integracyjnego może być zaproszenie na wieczorny event. To także może być czas, w którym pracownicy mają szanse pokazać się w innym od codziennego anturażu.

Nasze doświadczenie związane z organizacją szkoleń integracyjnych mówi, że bardzo ważna dla zespołu pracowników jest integracja z przysłowiowym kieliszkiem wina. Wyjazd integracyjny bez imprezy wieczornej, to nie wyjazd integracyjny.

Pamiętaj:

Włącz w swojej organizacji szkolenia integracyjne. Zaproś swój zespół na zupełnie nowy poziom spotkań. Integruj, szkól i motywuj pracowników za pomocą gier team building. Łącz szkolenie z doskonałą zabawą.

Jestem pewien, że tak osiągniesz sukces, dzięki któremu Twój zespół stanie się teamem.

Kontakt
+48 22 487 84 64
600 011 773
everal@everal.pl

Formularz kontaktowy

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Specjalizujemy się w organizacji eventów korporacyjnych. Od 2002 roku dostarczamy kreatywne rozwiązania związane z bezpośrednią realizacją projektów takich jak imprezy integracyjne, pikniki firmowe, konferencje czy wyjazdy motywacyjne.

EVERAL

ul. Franciszka Żwirki 5a lok 2
05-091 Ząbki
NIP: 5242395192

+48 22 487 84 64
600 011 773
everal@everal.pl
Copyright © 2024
envelopephone-handsetphonecrossmenu