Tajniki team building


Ostatnim razem obiecaliśmy Wam, że za kilka dni powiemy Wam, co możecie osiągnąć dzięki team buildingowi. Już dziś piszemy na ten temat. Tym razem przedstawiamy tajniki i podstawy udanego eventu, którego głównym celem jest budowa zespołu. Koniecznie zajrzyjcie i dowiedzie się na co kładziemy największy nacisk i jakie korzyści możecie osiągnąć podczas realizacji programów.

Komunikacja – niezbędny element, umożliwiający swobodny przepływ informacji między współpracownikami, działami lub na linii pracodawca - pracownik. Ważne jest, aby treść była dobrze zrozumiała, zarówno przez nadawcę jak i odbiorcę. Błędy podczas wymiany informacji czy też interpretacji mogą być bardzo niekorzystne w skutkach dla naszego przedsiębiorstwa, zarówno w długim jak i krótkim okresie. Ważne jest więc, aby je eliminować. Jak robić to sprawnie i przyjemnie? Właśnie dzięki zadaniom team building, do których wykonania KONIECZNA jest sprawna komunikacja.

Ukazanie liderów grupy, umiejętny podział zadań – bardzo często podczas takich zadań grupy składają się z pracowników z jednego działu i wyniku naturalnej selekcji wyłania się lider. Z jednej strony pozwala to ukazać, jak ciężkie zadanie mają kierownicy, którzy delegują zadania i przekazują niezbędne treści. Przy czym, aby osiągnąć zamierzony efekt, muszą wiedzieć, kto jest dobry w danej dziedzinie, w czym się odnajdzie. Ważna jest więc znajomość indywidualnych możliwości naszych pracowników. Z drugiej strony zauważamy potencjał zarządczy w konkretnych pracownikach, który może okazać się owocny w przyszłości.

Wzajemna współpraca – nic dodać nic ująć. Tak jak w klockach Jengi, jeden klocek opiera się na następnym. Dlatego ważne jest aby zespół umiał się zjednoczyć, aby pracownicy mogli polegać na sobie nawzajem.

Atmosfera w firmie – jak już wcześniej wspominaliśmy, nie chodzi o to aby przynosić dom do pracy i odwrotnie. Chodzi jednak o to, aby nie szło się do pracy ciężkimi nogami, wpatrując się co chwilę na zegarek, czekając, aż wybije godzina fajrantu. Logicznym jest, że w miłym środowisku, gdzie panuje przyjazna atmosfera lepiej się pracuje, zapewne również efektywniej. I znów, świetnie nadaje się do tego team building. Realizacji poszczególnych zadań towarzyszy świetna zabawa i ogromna dawka humoru.

Stabilne fundamenty – zintegrowani ludzie stanowią podstawę – są STABILNYMI FUNDAMENTAMI do rozwoju firmy. Aby coś wyjąć trzeba najpierw włożyć. Dlatego inwestując w naszych pracowników możemy spodziewać się z ich strony lojalności. A zapewniając pracownikom integrację, kształtując relację interpersonalne, zapewniamy sobie jakość, a co za tym idzie konkurencyjną pozycję na rynku.

To tylko główna piątka korzyści jaki niesie ze sobą team building, jednak jest ich znacznie więcej. Może więc należy zastanowić się, czy nie warto ulokować kapitału w naszych pracownikach, którzy w rezultacie oddadzą znacznie więcej poprzez swoją rzetelną i wysokiej jakości pracę.

Zobacz także:
Kontakt
+48 22 487 84 64
600 011 773
everal@everal.pl

Polecane

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Specjalizujemy się w organizacji eventów korporacyjnych. Od 2002 roku dostarczamy kreatywne rozwiązania związane z bezpośrednią realizacją projektów takich jak imprezy integracyjne, pikniki firmowe, konferencje czy wyjazdy motywacyjne.

EVERAL

ul. Franciszka Żwirki 5a lok 2
05-091 Ząbki
NIP: 5242395192

+48 22 487 84 64
600 011 773
everal@everal.pl
Copyright © 2024
envelopephone-handsetphonecrossmenu