Team building na event


Jedną z formą firmowej integracją są imprezy team building. Wydarzenia team building to takie imprezy, na których organizator zakłada, że uczestniczący w niej zespół zostanie poddany procesom budowania pozytywnych relacji między ludzkich. Aby organizowane przez Was wydarzenie miało charakter team buildingowy musi zostać zorganizowane z głową!

Wielokrotnie zdarzało mi się już korygować pomysły Klientów na imprezy typu team building. Nieświadomi Klienci często proszę o wycenę atrakcji na organizowane przez siebie spotkania integracyjne, które w założeniu mają być budujące. Zdarza się jednak, że po dokładnej analizie scenariusza wychodzi, że dobrane atrakcje zdecydowanie mają charakter rywalizacyjny.

Budowanie poprzez rywalizację także jest możliwe, ale w mojej ocenie nie w każdym przypadku i nie dla każdej grupy. Szczególnie mocno anty integracyjnie event rywalizacyjny zadziała na grupy pracowników, którzy na co dzień ze sobą konkurują i biorą udział w wyścigu o palmę pierwszeństwa w zespole - np. handlowcy.

Ale wróćmy do meritum tematu. Aby skutecznie integrować zespół, aby pozwolić im poczuć, że w danej organizacji każdy jest niezwykle ważny i bez niego sukces będzie ciężki do osiągnięcia należy wprowadzić na tego eventach zadania czy też ćwiczenia z serii team building. Team building jak sama nazwa wskazuje to praca grupowa, to proces podczas którego staramy się zaktywizować całą zebraną grupę tak aby w jasny sposób zauważyli że teamie siła.

Do najbardziej popularnych i oczywistych zadań budujących zaliczyć możemy wszelkiego rodzaju ćwiczenia sportowe jak wspólne pokonywanie zastanych trudności jak np. pajęczyny i przechodzenie po kładkach, zadania związane z drużynowym uszczelnianiem dziurawych rur czy też przekazywanie laserowej kropki.

Zadania team building mogą oczywiście przybrać bardziej rozbudowane formy. Do scenariuszy bardziej zaawansowanych z pewnością zaliczyć możemy wszelkiego rodzaju wyprawy off road, podczas których uczestnicy wspólnie pracują nad tym by samochód, którym się poruszają mógł bezpiecznie przejechać wyznaczoną trasę i nie stoczył się ze skarpy czy nie utonął w błocie. Kolejnym doskonałym pomysłem na team building są z pewnością zajęcia związane z żeglarską przygodą, gdy cały zespół aktywnie pracuje nad tym by jacht mknął przez fale do przodu, wykonując przy tym szereg czynności związanych bezpośrednio z jego obsługą.

Zakładając organizację tego typu wydarzeń możemy się także pokusić o to by team building zorganizować podczas wspólnego wieczoru tematycznego, który przybrać może formę warsztatów kulinarnych czy też zajęć z kamerą. Wspólne ugotowanie posiłku może być także doskonałym finałem całodziennego kręcenia reklamy podczas wyprawy żeglarskiej.

Pamiętajcie team building event - ale zawsze z głową i pomysłem. Nie pozwólcie by podczas gdy możecie doskonale się bawić zdeintegrować zespół.

 

Zobacz także:
Kontakt
+48 22 487 84 64
600 011 773
everal@everal.pl

Polecane

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Specjalizujemy się w organizacji eventów korporacyjnych. Od 2002 roku dostarczamy kreatywne rozwiązania związane z bezpośrednią realizacją projektów takich jak imprezy integracyjne, pikniki firmowe, konferencje czy wyjazdy motywacyjne.

EVERAL

ul. Franciszka Żwirki 5a lok 2
05-091 Ząbki
NIP: 5242395192

+48 22 487 84 64
600 011 773
everal@everal.pl
Copyright © 2024
envelopephone-handsetphonecrossmenu