Team building online


Organizacja imprez integracyjnych i team building online

W czasach kryzysu spowodowanego virusem Covid 19 wszyscy stanęliśmy przed ścianą, którą w bardzo drastyczny sposób utrudniła realizację szkoleń team building i imprez integracyjnych w realu. Agencja eventowa EVERAL wychodząc na przeciw potrzebom rynku przygotowała ofertę dedykowaną zespołom potrzebującym wsparcia z zakresu współpracy, komunikacji i realizacji spotkań, które na dzień dzisiejszy przenieśliśmy do internetu.

Postanowiliśmy przedstawić Wam kilka rozwiązań, które możecie przeprowadzić sami oraz kilka, które zrealizujecie z naszą pomocą.

Podstawowym celem organizacji spotkań zespołów pracujących zdalnie jest integracja. Jeśli każdy z Was pracuje gdzie indziej, nie pójdziecie przecież na wspólny lunch, kawę czy nie pogadacie podczas weekendowego spotkania w parku.

Zadanie nr 1: Organizacja wirtualnego spotkania zespołu.

Za pomocą rekomendowanej przez nas platformy zorganizuj zebranie swojego zespołu. Wejdź na stronę, zarejestruj się, a następnie zaproś wszystkich, których chcesz widzieć na swoim spotkaniu team building. Jeśli macie swoją korporacyjną platformę – śmiało możecie z niej skorzystać.

Na początek sprawdź czy wszyscy zaproszeni zalogowali się do platformy, a następnie wyznaczcie kolejność dyskusji. Każdy musi słyszeć każdego, tak by nie czuł się wykluczony. Nasz moderator sprawi aby tematów do rozmów nie zabrakło.

Zadanie nr 2: Organizacja wirtualnego biura.

Znowu home office. Ja chcę poniedziałku! Chcę do biura. Coraz częściej dochodzą do nas głosy, które mówią, że mamy już dość pracy zdalnej. Jest to czas kiedy zdecydowanie należy włączyć tryb team building i zintegrować swój zespół. Pomożemy Wam stworzyć wirtualne biuro.

Zadanie 3: Otwórz się!

Jeśli zależy Wam na przekroczeniu kolejnego progu u w naszej grze i jeszcze lepszym zmotywowaniu zespołu do wdrożenia trybu team building to mamy dla Was wyjątkowe ćwiczenie. Tym razem sprawimy byście otworzyli przed swoim zespołem drzwi do domu.

Zadanie 4: Ciacho!

Tym razem wcale nie mam na myśli trenera z siłowni. Jest to kolejne ćwiczenie, które tym razem rekomendujemy zespołom max 6 osobowy. Dzięki niemu przez 15 do 30 minut zapomnicie w środku dnia o pracy i zajmiecie się totalnie czym innym.

Zadanie 5: Precz z Wykluczeniem

W tym ćwiczeniu wcale nie chodzi o wyznanie, kolor skóry czy miejsce zamieszkania członków Twojego zespołu. Jest to bardzo trudne i czasochłonne zadania team buildingu internetowego, które wymaga współudziału pracowników z Waszego biura. Dacie radę?

Zadanie 6: Gra integracyjna

Każdy z Was zapewne wie co przeżył Robinson na bezludnej wyspie. Wy na szczęście jesteście w lepszej pozycji i nie będziecie sami. Do towarzystwa zamiast Wilsona będzie zespół, ale czy dacie radę zbudować zespół mając ograniczone zasoby materialne? Nasza gra sprawi, że każdy z uczestników gry będzie mógł coś do niej wnieść, a ćwiczenie z team buildingu online zbliży Was jeszcze bardziej.

Zadanie 7. Idziemy do kina

Wydaje Ci się nierealne? Niekoniecznie. Tym razem mamy dla Was zadanie podczas, którego otworzycie się jeszcze bardziej. Wystarczy chcieć i dołączyć do wspólnej firmowej społeczności biorącej udział we wspólnym wyjściu integracyjnym online. Nasze zadanie integracyjne to nic innego jak klasyczny firmowy team buildingu przeniesiony do Internetu.

Zadanie 8 – sesja z kawą

Brzmi jak wizyta u psychologa? Nic bardziej mylnego. To kolejny pomysł na integrację online i team buildingu przez Internet. Tym razem jednak zrobicie to zupełnie inaczej. Mamy dla Was kolejne ćwiczenie team building online które sprawi, że Wasze domowe biuro się otworzy na nowe doznania czy smaki. Jest to także doskonały czas, aby np. włączyć w domu ozonator i oczyścić powietrze z wirusów.

Zadanie 9 – uzupełnij dane.

Jesteśmy pewni, że każda mała i duża firma ma swój kalendarz, kalendarz w którym zapisujcie daty ważnych spotkań, wydarzeń czy istotnych dla życia firmy informacji. Jest to zazwyczaj sucha tabelka, podobno do setek innych tabelek w innych organizacjach. Mamy dla Was kolejne ćwiczenie z działań team buildingu online czy tzw. integracji przez Internet polegającej na totalnym odmienieniu Waszego firmowego kalendarza. A i co ważne, wcale nie mamy na myśli dodaniu kolorów tęczy w nagłówku.

Zadanie 10 – podaruj siebie.

Na początku zastanawialiśmy się jak to jest, a właściwie to znaczy podarować siebie podczas ćwiczenia online. Okazało się jednak, że próby naszych ćwiczeń team building przez Internet przyniosły niesamowite efekty, które wg nas możesz wdrożyć w swojej organizacji. Jest to ćwiczenie, które w jasny sposób może pokazać w czym poza praca jesteśmy dobrzy, jakie mamy pasje czy doświadczenia życiowe. W łatwy sposób możecie sprawić by Wasz kolega z dalekiego kraju poczuł Waszą kulturę, emocje czy obawy. Jeśli jest to ktoś kto tylko chwilowo pracuje zdalnie, może Twój prezent odebrać jako naukę czy wsparcie.

Zadanie 11 – odpowiedź albo … 

Tak, to bardzo stara i lubiana przez dzieci zabawa, która w XXI wieku delikatnie ewaluowała. Mamy dla Was wspaniałe ćwiczenie team buildingowe online, które pozwoli każdemu z Was lepiej się poznać. Zapraszamy na wyjątkową imprezę integracyjną w komputerze. Szczerze, sami nie wierzymy, że zachęcamy Was do team buildingu online, ale chwilowo nie mamy za bardzo wyjścia. Gotowi?

Zadanie 12 – team building przez telefon

Powoli dochodzimy do końca przewidzianych w naszym zestawieniu zadań na team building online. Tym razem mamy dla Was wyjątkową, a w zasadzie aplikację, która pozwoli Wam połączyć się w zespoły i za pomocą naszej platformy do team buildingu przeprowadzić grę. Ten produkt team buildingu online wymagał będzie zaangażowania i współpracy na wielu kanałach komunikacji. Gotowi na wyzwanie przez Internet?

Zadanie 13 – wirus

Jak się zapewne domyślasz wirus jest nawiązaniem do sytuacji panującej na świecie na początku roku 2020. Jest to kolejny pomysł na team building, jednak wymagający przygotowania Twojego zespołu na wyjątkowy i szalony proces team buildingu online. Jeśli macie czas, nie boicie się wyzwań i jesteście gotowi do internetowej integracji to zapraszamy do udziału w grze integracyjnej Wirus.

Zadanie 14 – opowiedz mi bajkę.

Będzie to wyjątkowe internetowe ćwiczenie podczas którego, każdy z Was otrzyma zadanie, którego wykonanie zamknie 14 dniowy cykl integracji przez Internet. Wspólnie zanurzymy się w nowej rzeczywistości, która z pewnością nasz zaskoczy. Tym razem weźmiecie udział we wspólnym opowiadaniu bajek przez Internet.

Jeśli chcecie poznać szczegóły programu i wdrożyć go w swojej firmie: zapraszamy do kontaktu!

Zobacz także:
Kontakt
+48 22 487 84 64
600 011 773
everal@everal.pl

Polecane

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Specjalizujemy się w organizacji eventów korporacyjnych. Od 2002 roku dostarczamy kreatywne rozwiązania związane z bezpośrednią realizacją projektów takich jak imprezy integracyjne, pikniki firmowe, konferencje czy wyjazdy motywacyjne.

EVERAL

ul. Franciszka Żwirki 5a lok 2
05-091 Ząbki
NIP: 5242395192

+48 22 487 84 64
600 011 773
everal@everal.pl
Copyright © 2024
envelopephone-handsetphonecrossmenu