Organizacja imprez integracyjnych

Nasza pierwsza impreza integracyjna, którą zorganizowaliśmy odbyła się w 2002 roku w Ośrodku Zalew w Ryni. Był to wspaniały obiekt nad Zegrzem, zlokalizowany bardzo blisko Warszawy i oferujące olbrzymie możliwości organizatorom imprez integracyjnych. Było to bardzo dawno temu, Ośrodka już nie ma, a my wciąż organizujemy imprezy integracyjne. Od tamtego czasu udało nam się stworzyć wyjątkową bazę sprzętową, wprost idealną pod wszelkie imprezy integracyjne czy wydarzenia firmowe. Zebraliśmy też masę doświadczenia, kontaktów ze wspaniałymi animatorami czy instruktorami. Śmiało możemy powiedzieć, że wiemy jak organizuje się imprezy integracyjne. Robimy to z przyjemnością, a nasi Goście są zdecydowanie zadowoleni.

Imprezy integracyjne możemy śmiało podzielić na kilka typów czy też form ich przeprowadzenia. Podczas organizacji imprez firmowych możesz nam zlecić abyśmy planując scenariusz spotkania integracyjnego położyli nacisk na team building, komunikację czy rywalizację. Na etapie produkcji firmowej imprezy integracyjnej możesz wspólnie z nami zaplanować kierunek, w którym pójdzie Twoje wydarzenie i formę współpracy w grupie.

Imprezy integracyjne typu team building kładą nacisk na wspólne wykonywanie ćwiczeń i założonych zadań. Uczestnicy kierowani są w stronę twórczego rozwiązywanie założonych problemów, wspólnego osiągania celów czy też wyzwolenia w nich umiejętności współpracy i budowy zaufania.

Imprezy integracyjne, które kładą nacisk na poprawę komunikacji dają Organizatorowi eventu możliwość poprawy kanałów porozumiewania się wewnątrz grupy i przeprowadzenia serii ćwiczeń, które za pomocą czasem prostych, a czasem skomplikowanych form wymiany informacji i ćwiczeń zespołowych doprowadzą grupę do osiągnięcia zakładanych celów. Imprezy integracyjne kładące nacisk na komunikację stają się coraz bardziej popularne. To wszystko kwestia globalizacji i globalnego rynku pracowników z różnych środowisk kulturowych.

Imprezy integracyjne w formie rywalizacji to eventy najczęściej oparte o bardzo dużą różnorodność sprzętu do grywalizacji. Za pomocą urządzeń w grupach wyzwalana jest chęć do zdobywania punktów, pracy nad poprawą własnych wyników czy też ukazania Gościom, że coś, co wydaje się nie osiągalne, bardzo odległe czy z zasady niedostępne jest tak naprawdę dostępne na wyciągniecie ręki. Wystarczy się tylko odważyć by grupa osiągnęła wielki sukces. Imprezy integracyjne oparte o rywalizację bardzo często dają uczestnikom niesamowitego „kopa” to codziennej pracy, dzięki czemu są bardzo często wybierane do motywacji pracowników.

Coraz bardziej popularną formą spotkań i imprez firmowych są ostatnio zadania z pogranicza CSR czy realizowane w formie wielopoziomowych zadań dających finalnie grupie możliwość osiągniecia sukcesu za pomocą scalenia i połączenia wysiłku i zaangażowania całej firmy. Firmowe spotkania w formie CSR zakończone wspólnym zdjęciem na tle nowo zasadzonego lasu, wielka konstrukcja Maszyny Goldberga czy góra śmieci na brzegu wyczyszczonej rzeki to tylko nieliczne przykłady z naszej oferty eventowej. Są to działania, które z pewnością pokazują skalę, jaką jest siła jednego zespołu, a mierzalne efekty dobrze zorganizowanego firmowego spotkania integracyjnego przekładają się na realny zysk dla firmy.